R32719VH
8434446494697
The URRUN 40 L Borealis Blue (Matt) - Luminous Yellow (Gloss) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
| Frame | Size L, MEN, HYDRO |
| Wheel Size | Front 29 |
| Wheel Size | Rear 29 |
| Fork | SR Suntour XCR32 LO Coil 120mm Q15x110 Boost |
| Gears | DERAILLEUR, 9 |
| Tyres | SCHWALBE, Schwalbe Smart Sam Performance, 29x2.35, Addix, Black |
| Pedals | VP |
| Wheels | ORBEA, Alloy, Tubeless, 29", 29c, 32H |
| Shifters | SHIMANO, Shimano Cues SL-U4000 |
| Front Brake | SH, Shimano MT201 Hydraulic Disc |
| Chain | SHIMANO, Shimano LG500 |
| Headset | FSA, FSA 1-1/2" Integrated Aluminium Cup |
| Handlebar | OC, OC Mountain Control MC31, Rise20, Width 800 |
| Stem | ORBEA, Alloy forged, 35mm interface, -6º, ICR |
| Seatpost | ORBEA, Alloy 31.6x300mm Offset 0 |
| Saddle | FORTUNE, Fortune QF-3091 |
| Display | SHIMANO, Shimano EN500 |
| Battery Capacity | 540 |
| Battery Brand | ORBEA |
| Battery Model | Orbea Internal 540Wh (Optional 252 Wh Range Extender) |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446494635, 8434446494642, 8434446494659, 8434446494666, 8434446494673, 8434446494680, 8434446494697, 8434446494703, 8434446494710, 8434446494727, 8434446494734, 8434446494741 |
| SKUs / Part Numbers | R32716VH, R32716VJ, R32716VK, R32718VH, R32718VJ, R32718VK, R32719VH, R32719VJ, R32719VK, R32721VH, R32721VJ, R32721VK |
| offset | 44 |
| wheelbase | 1173 |
| head_angle | 66 |
| frame_reach | 440 |
| frame_stack | 647 |
| toptube_length | 608 |
| seat_tube_angle | 74 |
| chainstay_length | 445 |
| head_tube_length | 132 |
| seat_tube_length | 483 |
| front_fork_length | 533.5 |
| stand_over_height | 848 |
| bottom_bracket_drop | 56 |
| bottom_bracket_height | 320 |