The ALMA M50 L Powder Black - Black (Matt) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
ALMA M50 L
| Frame | Size L, MEN, Carbon, OMR |
| Wheel Size | Front 29 |
| Wheel Size | Rear 29 |
| Fork | RockShox Judy Silver TK Remote Solo Air 100 QR15x110 Boost |
| Gears | DERAILLEUR, Shimano, 12 Gears |
| Tyres | MAXXIS, Maxxis Ikon 2.20"" FB 60 TPI Dual |
| Wheels | ORBEA, Alloy, Tubeless, 25c, 32H |
| Shifters | SHIMANO, Shimano Deore M6100, |
| Front Brake | SH, Shimano MT201 Hydraulic Disc, Disc brake with hydraulic actuation |
| Rear Brake | SH, Shimano MT201 Hydraulic Disc, Disc brake with hydraulic actuation |
| Rear Derailleur | SHIMANO, Shimano XT M8100 SGS Shadow Plus |
| Crankset | SHIMANO, Shimano MT511 32t |
| Chain | SHIMANO, Shimano M6100 |
| Headset | FSA, FSA 1-1/8 - 1-1/2"" Integrated |
| Handlebar | ORBEA, Alloy, 31.8mm, Flat, 740mm, Sweep 9 |
| Stem | ORBEA, Alloy forged, -7º |
| Seatpost | ORBEA, Alloy, forged head, 27.2mm, Setback 0 |
| Saddle | SELLE ITALIA, Selle Italia Model X FecAlloy Rail 145x248mm |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446245350, 8434446245367, 8434446245381, 8434446245398, 8434446245411, 8434446245428, 8434446245442, 8434446245459, 8434446245473, 8434446245480, 8434446245497, 8434446245503 |
| SKUs / Part Numbers | N21916MA, N21916MB, N21916MD, N21918MA, N21918MB, N21918MD, N21919MA, N21919MB, N21919MD, N21921MA, N21921MB, N21921MD |