R00720KM
8434446601910
The LAUFEY 20 H30 U Spicy Lime - Corn Yellow (Gloss) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
LAUFEY 20 H30
| Frame | Size U, BOYS, Aluminium, HYDRO |
| Wheel Size | Front 20 |
| Wheel Size | Rear 20 |
| Fork | SR Suntour XCM HLO SL Air JR 80mm QR |
| Gears | DERAILLEUR, Shimano, 9 |
| Tyres | SCHWALBE, Schwalbe Rocket Ron Perf Foldable, 20x2.25 |
| Pedals | VP |
| Wheels | MACH1, Mach1 Klixx 23c Tubeless Ready |
| Shifters | SHIMANO, Shimano SL-M2010 |
| Front Brake | SH, Clarks M2 Hydraulic Disc w/Kids Lever, Disc brake with hydraulic actuation |
| Crankset | UNKNOWN, Extra light 32t, 127mm, w/Chainguard |
| Chain | KMC, KMC X9 |
| Headset | VP, VP-Z104PD 1-1/8" Semi-Cartridge |
| Handlebar | ORBEA, Alloy, 31.8mm, Riser, 560mm |
| Stem | RACEFACE, Race Face Ride |
| Seatpost | ORBEA, Alloy 31.6x250mm Offset 0 |
| Saddle | SELLE ROYAL, Selle Royal Vivo Junior |
| Mudguards | ORBEA |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446601910, 8434446601927 |
| SKUs / Part Numbers | R00720KM, R00720KP |
| offset | 40 |
| wheelbase | 904 |
| head_angle | 66 |
| frame_reach | 322 |
| frame_stack | 447 |
| toptube_length | 450 |
| seat_tube_angle | 74 |
| chainstay_length | 350 |
| head_tube_length | 90 |
| seat_tube_length | 257 |
| front_fork_length | 388 |
| stand_over_height | 505 |
| bottom_bracket_drop | 23 |
| bottom_bracket_height | 248 |