The VECTOR 15 S Metallic Infinity Green (Gloss) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
| Frame | Size S, UNI, Aluminium, HYDRO |
| Wheel Size | Front 28 |
| Wheel Size | Rear 28 |
| Fork | Speed 400mm Alloy Flat mount |
| Gears | DERAILLEUR, Shimano, 0 |
| Tyres | KENDA, Kenda K1098 700x32 Reflective Tape |
| Wheels | ORBEA, Alloy, Tubeless, 700c, 21c, 32H |
| Shifters | SHIMANO, Shimano Sora |
| Front Brake | SH, Shimano MT200 Hydraulic Disc, Disc brake with hydraulic actuation |
| Crankset | ORBEA, Orbea, Alloy, 32x48t |
| Chain | KMC, KMC X9 |
| Headset | VP, VP-Z104PD 1-1/8" Semi-Cartridge |
| Handlebar | ORBEA, Alloy, 31.8mm, Riser, 640mm |
| Stem | ORBEA, Alloy, 7º |
| Seatpost | UNKNOWN, SP 0.6, Alloy, 27.2mm, Setback 0 |
| Saddle | FIZIK, Fizik Aliante R5 |
| Mudguards | SKS |
| Front Light | SPANNINGA |
| Rear Light | SPANNINGA |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446639906, 8434446639913, 8434446639920, 8434446639937, 8434446639944, 8434446639951, 8434446639968, 8434446639975, 8434446639982, 8434446639999, 8434446640001, 8434446640018, 8434446640025, 8434446640032, 8434446640049 |
| SKUs / Part Numbers | R40843RI, R40843RP, R40843RQ, R40848RI, R40848RP, R40848RQ, R40853RI, R40853RP, R40853RQ, R40856RI, R40856RP, R40856RQ, R40858RI, R40858RP, R40858RQ |
| offset | 51 |
| wheelbase | 1037 |
| head_angle | 71 |
| frame_reach | 388 |
| frame_stack | 552 |
| toptube_length | 546 |
| seat_tube_angle | 74 |
| chainstay_length | 435 |
| head_tube_length | 127 |
| seat_tube_length | 480 |
| front_fork_length | 400 |
| stand_over_height | 768 |
| bottom_bracket_drop | 70 |
| bottom_bracket_height | 281 |
£1199.00
£1300.00
£1199.00