N31153YG
8434446242502
The VIBE MID H30 L Blue (Gloss) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
VIBE MID H30
| Frame | Size L, WOMEN, HYDRO |
| Wheel Size | Front 28 |
| Wheel Size | Rear 28 |
| Fork | Orbea Vibe carbon fork, full carbon, 1-1/5, 700x45 maximun tire, flat mount disc mount, Thrue Axle12x100mm, Long mudguards compatible. |
| Gears | DERAILLEUR, 10 |
| Pedals | VP |
| Wheels | ORBEA, Alloy, Tubeless, 700c, 21c, 32H |
| Shifters | SHIMANO, Shimano Deore M4100 |
| Front Brake | SH, Magura MT30 Hydraulic Disc Easy Route Connection |
| Crankset | ORBEA, Forged alloy, 42t, w/Chainguard |
| Chain | KMC, KMC X10 |
| Headset | ACROS, Acros Alloy 1-1/2" Internal Cable Routing |
| Handlebar | ORBEA, Alloy ,31.8mm, Rise 12mm, 700mm |
| Stem | ORBEA, Alloy forged, -6º, ICR |
| Seatpost | ORBEA, Alloy, 27.2mm, Setback 0, for integrated light |
| Saddle | SELLE ROYAL, Selle Royal Lift 1404 HRN 266x170mm |
| Rear Light | LEZYNE |
| Battery Capacity | 248 |
| Battery Brand | MAHLE |
| Battery Model | Mahle 36V/6.9A 248Wh ANT+ |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446239519, 8434446242403, 8434446242410, 8434446242427, 8434446242441, 8434446242458, 8434446242465, 8434446242472, 8434446242496, 8434446242502, 8434446242519, 8434446242526 |
| SKUs / Part Numbers | N31146YF, N31146YG, N31146YH, N31146YI, N31149YF, N31149YG, N31149YH, N31149YI, N31153YF, N31153YG, N31153YH, N31153YI |
| offset | 44 |
| wheelbase | 1040 |
| head_angle | 71 |
| frame_reach | 400 |
| frame_stack | 600 |
| toptube_length | 562 |
| seat_tube_angle | 74 |
| chainstay_length | 435 |
| head_tube_length | 160 |
| seat_tube_length | 525 |
| front_fork_length | 410 |
| stand_over_height | 747 |
| bottom_bracket_drop | 76 |
| bottom_bracket_height | 280 |