N31353YF
8434446255809
The VIBE MID H10 L Metallic Night Black (Gloss) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
VIBE MID H10
| Frame | Size L, WOMEN, Aluminium, HYDRO |
| Wheel Size | Front 28 |
| Wheel Size | Rear 28 |
| Fork | Orbea Vibe carbon fork, full carbon, 1-1/5, 700x45 maximun tire, flat mount disc mount, Thrue Axle12x100mm, Long mudguards compatible. |
| Gears | DERAILLEUR, Shimano, 0 |
| Pedals | VP |
| Wheels | ORBEA, Alloy, Tubeless, 700c, 21c, 32H |
| Shifters | SHIMANO, Shimano Deore M6100 |
| Front Brake | SH, Magura MT5 E-STOP Hydraulic Disc Easy Route Connection, Disc brake with hydraulic actuation |
| Crankset | ORBEA, Forged alloy, 42t, w/Chainguard |
| Chain | KMC, KMC X12 |
| Headset | ACROS, Acros Alloy 1-1/2" Internal Cable Routing |
| Handlebar | ORBEA, Alloy ,31.8mm, Rise 12mm, 700mm |
| Stem | ORBEA, Alloy forged, -6º, ICR |
| Seatpost | ORBEA, Alloy, 27.2mm, Setback 0, for integrated light |
| Saddle | BROOKS, Brooks Cambium C19 275x184 |
| Rear Light | LEZYNE |
| Battery Capacity | 248 |
| Battery Brand | MAHLE |
| Battery Model | Mahle 36V/6.9A 248Wh ANT+ |
| Drivetrain Brand | Shimano |
| Ebike Type Description | Normal |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446255205, 8434446255410, 8434446255724, 8434446255731, 8434446255748, 8434446255755, 8434446255762, 8434446255779, 8434446255786, 8434446255793, 8434446255809, 8434446255816, 8434446255823, 8434446255830, 8434446255847 |
| SKUs / Part Numbers | N31346YF, N31346YG, N31346YH, N31346YI, N31346YJ, N31349YF, N31349YG, N31349YH, N31349YI, N31349YJ, N31353YF, N31353YG, N31353YH, N31353YI, N31353YJ |
| offset | 44 |
| wheelbase | 1040 |
| head_angle | 71 |
| frame_reach | 400 |
| frame_stack | 600 |
| toptube_length | 562 |
| seat_tube_angle | 74 |
| chainstay_length | 435 |
| head_tube_length | 160 |
| seat_tube_length | 525 |
| front_fork_length | 410 |
| stand_over_height | 747 |
| bottom_bracket_drop | 76 |
| bottom_bracket_height | 280 |