R20821NB
8434446669811
The ONNA 29 20 XL Violet Blue - White (Gloss) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
ONNA 29 20
| Frame | Size XL, MEN, Aluminium, HYDRO |
| Wheel Size | Front 29 |
| Wheel Size | Rear 29 |
| Fork | SR Suntour XCR Air Lor 100mm QR |
| Gears | DERAILLEUR, Shimano, 11 |
| Tyres | KENDA, Kenda Booster 2.40" 30TPI |
| Pedals | VP |
| Wheels | ORBEA, Alloy, 23c, 32H |
| Shifters | SHIMANO, Shimano Cues SL-U6000 |
| Front Brake | SH, Shimano MT200 Hydraulic Disc, Disc brake with hydraulic actuation |
| Crankset | ORBEA, Forged alloy, 32t |
| Chain | KMC, KMC eGlide |
| Headset | ORBEA, 1"-1/2 Semi-Integrated |
| Handlebar | ORBEA, Alloy, 31.8mm, Flat, 720mm |
| Stem | ORBEA, Alloy, 7º |
| Seatpost | ORBEA, Alloy, 27.2mm, Setback 0 |
| Saddle | FORTUNE, Fortune QF-3091 |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446669705, 8434446669712, 8434446669729, 8434446669736, 8434446669743, 8434446669750, 8434446669767, 8434446669774, 8434446669781, 8434446669798, 8434446669804, 8434446669811 |
| SKUs / Part Numbers | R20815N9, R20815NA, R20815NB, R20817N9, R20817NA, R20817NB, R20819N9, R20819NA, R20819NB, R20821N9, R20821NA, R20821NB |
| offset | 46 |
| wheelbase | 1180 |
| head_angle | 68 |
| frame_reach | 468 |
| frame_stack | 641 |
| toptube_length | 646 |
| seat_tube_angle | 74 |
| chainstay_length | 440 |
| head_tube_length | 120 |
| seat_tube_length | 540 |
| front_fork_length | 517.9 |
| stand_over_height | 826 |
| bottom_bracket_drop | 64 |
| bottom_bracket_height | 309 |
£1799.00 £1999.00