R01814NA
8434446641459
The ONNA 27 XS JUNIOR 10 U Terracotta Red (Matt) - Green (Gloss) is available at the following locations.
The item will be transferred to the location you choose during checkout.
If the item is not currently available to view at your desired location, please call your nearest store to arrange for it to be transferred.
ONNA 27 XS JUNIOR 10
| Frame | Size U, BOYS, Aluminium, HYDRO |
| Wheel Size | Front 27 |
| Wheel Size | Rear 27 |
| Fork | RockShox Judy Silver TK Crown adjust QR Solo Air 100 |
| Gears | DERAILLEUR, Shimano, 12 |
| Tyres | KENDA, Kenda Booster 2.40" 30TPI |
| Pedals | VP |
| Wheels | ORBEA, Alloy, 23c, 32H |
| Shifters | SHIMANO, Shimano Deore M6100 |
| Front Brake | SH, Shimano MT201 Hydraulic Disc, Disc brake with hydraulic actuation |
| Crankset | ORBEA, Forged alloy, 32t, Boost |
| Chain | KMC, KMC X12 |
| Headset | ORBEA, 1"-1/2 Semi-Integrated |
| Handlebar | ORBEA, Alloy, 31.8mm, Flat, 720mm |
| Stem | ORBEA, Alloy, 7º |
| Seatpost | ORBEA, Alloy, 27.2mm, Setback 0 |
| Saddle | FORTUNE, Fortune QF-3091 |
| Brand | Orbea |
| Barcodes | 8434446641442, 8434446641459, 8434446641466 |
| SKUs / Part Numbers | R01814N9, R01814NA, R01814NB |
| offset | 42 |
| wheelbase | 1049 |
| head_angle | 68 |
| frame_reach | 365 |
| frame_stack | 582 |
| toptube_length | 526 |
| seat_tube_angle | 74 |
| chainstay_length | 430 |
| head_tube_length | 95 |
| seat_tube_length | 350 |
| front_fork_length | 498.9 |
| stand_over_height | 668 |
| bottom_bracket_drop | 45 |
| bottom_bracket_height | 312 |